محل تبلیغات شما
اسرار زیارت عالم آل محمد امام رضا (ع)

در احادیث نقل شده است: هر کس امام رضا (علیه السلام) را زیارت کند، مانند آن است که خداوند را در عرش زیارت کرده باشد، به زائر حرم وی ثواب هفتاد حج مقبول عطا می شود، گناهان گذشته و آینده زائر آمرزیده می شود، بهشت از برای او می شود.و در روز قیامت در کنار منبر رسول الله برای او نیز منبری قرار داده می شود تا مردم از حساب فارغ شوند.

همچنین امام رضا (علیه السلام) فرموده اند: هر کس به زیارت من بیاید من در سه جا به دیدن او می روم. هنگامی که کتاب ها (نامه اعمال) به دست های راست و چپ داده می شود، در وقت نهادن اعمال در میزان در هنگام عبور از صراط.» به راستی چه سری در زیارت ائمه معصومین (علیهم السلام) نهفته است که خداوند تا بدین جایگاه به زائر اجر و ثواب عطا می کند. به عنوان نمونه کسی که مشرف به سفر حج می شود مکلف است به محرم شدن و به جا آوردن اعمال خاص حج. پس از برگزاری مراسم حج، مقبول قرار گرفتن اعمال به درگاه حضرت احدیت و جلب رضایت آن حضرت ثابت شده نیست.
شاه عبدالعظیم حسنی فرمود: به حضرت جواد علیه السلام عرض کردم که به زیارت قبر حضرت سیدالشهدا علیه السلام مشرف شوم یا به زیارت پدرتان.

فرمود: اندکی درنک کن؛ سپس داخل اندرون شد بعد - در حالی که اشکهایش بر رخسارش جاری بود - خارج شد و.

سپس فرمود: زائران امام حسین علیه السلام بسیارند؛ اما زائران پدرم کمند.

در روایت دیگر فرمود: زیارت پدرم افضل است زیرا حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام را همه مردم زیارت می کنند؛ اما پدرم را، جز خواص شیعه زیارت نمی کنند.

زیرا هر فرقه ای از شیعه، امام حسین علیه السلام را از جهات مختلفی از قبیل، شهادت آن حضرت، مخصوصا فرزند بی واسطه حضرت زهراعلیهاالسلام بودن محترم می شمارند و فرق دیگر شیعه، از قبیل: کیسانیه، زیدیه، اسماعیلیه و واقفیه و.امامت حضرت سیدالشهدا علیه السلام را پذیرفته اند؛ اما در این میان، حضرت رضا علیه السلام دارای ویژگی خاصی است که اغلب انشعابات تشیع، قبل از ایشان بوده و باقیمانده از فرق مختلف همین خواص شیعه هستند که به ولایت حضرت رضا علیه السلام معتقدند و شمارشان نسبت به بقیه کمتر است؛ لذا در روایات عارفا بحقه قید شده یعنی ایشان را امام واجب الاطاعه بداند.

سلیمان بن حمص گفت: از موسی بن جعفر علیه السلام شنیدم که می فرمود: هر کسی قبر فرزندم علی را زیارت کند خداوند ثوابی معادل هفتاد حج مبرور به او عطا می فرماید.

با تعجب گفتم: هفتاد حج مبرور؟! فرمود: آری هفتاد هزار حج.

باز با تعجب گفتم: هفتاد حج مبرور؟!

فرمود: آری. هفتاد هزار حج مبرور. بار دیگر با تعجب پرسیدم.

فرمود: بعضی از حجها در پیشگاه خدا مقبول نمی شود.هر کس فرزندم را زیارت کند یا شبی در کنار قبر او به سر برد، مانند کسی است که خداوند را در عرش زیارت کند.

باز با تعجب پرسیدم مانند کسی که خدا را در عرش زیارت کند؟!

فرمود: آری. روز قیامت، در عرش خدا چهار نفر از پیشینیان: نوح، ابراهیم، موسی و عیسی و چهار نفر از آخر امان: محمد، علی، حسن و حسین علیهم السلام گرد خواهند آمد و بعد، این مجلس ادامه خواهد یافت. یعنی غیر از این هشت نفر دیگران هم خواهند بود

زوار قبور ائمه علیهم السلام با ما، در همین جلسه شرکت خواهند داشت. بالاترین درجه و با ارزش ترین عطیه و عنایت، مخصوص زوار فرزندم علی بن موسی الرضاست.

چگونه ثروتمند شویم

نیمه شعبان تولد منجی عالم بشریت امام مهدی (عج) مبارکباد

ولادت امام حسین (ع) امام سجاد (ع) وقمربنی هاشم (ع) بر شما مبارک

زیارت ,السلام ,علیه ,حضرت ,حج ,امام ,علیه السلام ,در عرش ,رضا علیه ,امام رضا ,است که

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

crisingoodro محصولات آرایشی اوریفلیم The Best NHL Calgary Flames, Wholesale Jerseys. ♥ انفـــــــــــــرادی ♥ saukenidu book mark poetiseve Andrea's style tootalbarca اجتماعی ((ولایت = امنیت))